Як заклеїти тент на фуру

Тенти з ПВХ на напівпричіп відрізняються міцністю, стійкістю до вологи та інших зовнішніх дій і можуть служити від 7 років і більше залежно від щільності тканини. Але іноді при неакуратному зверненні або із-за умисного вандалізму в матеріалі тенту можуть з’являтися розрізи або інші дефекти. Це означає, що настає час заклеїти автомобільний тент, щоб продовжити термін його експлуатації і захистити вантаж. Як це зробити?

Способи

Вибір матеріалів і способу ремонту тенту з ПВХ-тканини залежить від терміновості і масштабів цієї процедури. Професійний капітальний ремонт конструкцій тентів із заміною фурнітури, металевих деталей, що несуть, і склеюванням великих ушкоджень рекомендується замовляти в спеціалізованій компанії, наприклад, в NEW.TENT.UA. Самостійно можна виконати поточний і екстрений ремонт, мету якого — швидко усунути ушкодження в тканині тенту або тимчасово запобігти подальшому збільшенню розриву.

Чим можна заклеїти тент при самостійному виконанні робіт:

 • клей:
 • скотч або латки, що самоклеящиеся, з ремкомплекта;
 • будівельний фен і латки з тканини тенту.

Клей

У разі невеликих точкових дефектів (отворів, пробоїв) або невеликих порізів заклеїти тент на фурі можна двома способами:

 • за допомогою складу типу “рідка латка” без застосування додаткових клаптиків для закривання отвору;
 • приклеюючи латки за допомогою спеціального клею для ПВХ.

При розмірах дефекту до 3 см однокомпонентні склади “рідка латка” або аналогічні мастики не вимагають використання накладочних матеріалів, що закривають отвір або поріз. При великих розмірах краю порізу рекомендується зшити або використати для посилення спеціальний армуючий корд. Зазвичай “рідка латка” і аналогічні клеї використовуються для заклеювання ПВХ-човнів, але підходять і для ремонту тканини тенту. На знежирене місце ушкодження наноситься клейовий склад з компонентами, які впливають на верхні шари ПВХ, розм’якшують їх і дозволяють “приварити” латку хімічним способом, забезпечивши її герметичність.
Склеїти ПВХ-тент можна і двокомпонентним клеєм з використанням клаптиків ПВХ-тканини під розмір дефекту. У такому разі рекомендується наслідувати інструкцію виробника по порядку нанесення клейового складу, витримки і притирання латки. Для деяких клеїв знадобиться нагрів клейового з’єднання будівельним феном або застосування пресу для з’єднання склеюваних матеріалів. Цей же спосіб підходить не лише для дрібних ремонтів, але і для заклеювання великих ділянок на даху тенту, коли ПВХ-покриття значно зносилося і його складно відремонтувати за допомогою промислового фену.

Скотч

Як заклеїти тент на фурі своїми руками, знаходячись в рейсі? Для екстреного ремонту дефектів в тканині тенту підходить “ремонтна стрічка” або спеціальний скотч на тканинній основі, який з одного боку має клейовий шар, а з іншої – ПВХ-покриття. За допомогою такого матеріалу можна заклеїти як точкові дефекти, так і довгі порізи. Скотч надійно склеює краї, забезпечуючи герметичність шва і еластичність усієї конструкції.

Аналогічним видом ремонту є використання спеціальних латочок, що самоклеящихся, на клейкій основі або ремкомплектов для ПВХ. Порядок дій при їх використанні аналогічний, проте габарити дефектів зазвичай обмежуються 5 сантиметрами.

Будівельний фен

Використання будівельного тенту для ремонту зажадає наявності інструменту, доступу до електромережі і використання шматочків тканини тенту. Як правило, такий ремонт виконується в домашніх умовах або в майстерні і не занадто підходить для вирішення проблеми в дорозі або на завантаженні крану авто.
Як заклеїти тент за допомогою фену:

 • готується поверхня: очищається від бруду, пилу, знежирюється;
 • готується латка з ПВХ-матеріалу і також знежирюється;
 • латка накладається на ушкодження і робиться прогрівання тенту і латки до розм’якшення матеріалів;
 • за допомогою валика латка накочується до основи, створюючи нероз’ємне з’єднання.

Робота вимагає досвіду, оскільки клаптик, особливо великого розміру, прогрівається не відразу, а приклеюється по ділянках. Тому перед тим, як заклеїти тент на машині за допомогою фену, краще потренуватися на рівній поверхні, інакше можна ще більше пошкодити покриття тенту, перегрівши його.

Як склеїти тент своїми руками – покрокова інструкція

Заклеїти тент на газель, фуру можна за наступною технологією:

 1. Підготовка інвентаря і матеріалів (латки, клею, фену, скотча).
 2. Знежирення: перед тим, як заклеїти тент в домашніх умовах, поверхню слід очистити від бруду, пилу і знежирити за допомогою ацетону, етилацетату або іншого аналогічного розчинника.
 3. Зшивання країв порізу (при великих розмірах дефекту) або використання спеціальних армуючих матеріалів.
 4. Склеювання країв розриву або заклеювання проколів вибраним способом з дотриманням технології виконання робіт.
 5. Огляд клейового з’єднання на предмет герметичності.

Рекомендації по ремонту тентів від фахівців NEW.TENT.UA

При мінімальних ушкодженнях заклеїти тент ПВХ своїми руками досить просто. Якщо в рейсі сталося протікання даху або розрив тканини тенту, то такий ремонт дозволить запобігти намоканню вантажу і подальшому збільшенню дефекту. Для подібних випадків в арсеналі далекобійника має бути присутнім відповідний інструмент і витратні матеріали.

При значних ушкодженнях (особливо при умисних порізах або після ДТП) краще замовити професійний ремонт конструкції тенту у нашій компанії. При огляді авто наші фахівці визначать, скільки варто заклеїти тент залежно від характеру робіт:

 • заміна даху;
 • ремонт штори;
 • заміна клапана;
 • установка нових люверсов та іншої фурнітури;
 • заклеювання порізів і заміна зношених ділянок.

Якщо ви плануєте заклеїти тент на фурі, ціна послуги залежатиме від об’єму робіт, вибору і витрати матеріалів, термінів виконання замовлень. Зазвичай фахівці NEW.TENT.UA виконують таке замовлення впродовж одного робочого дня.

наверх