Тентовані автомобілі і напівпричепи — реальність сьогоднішнього дня, за якою стоять економічні і експлуатаційні вигоди такого рішення. Тенти на авто доступні за ціною, довговічні, ремонтопригодні, можуть виготовлятися на будь-який транспорт, тому є хорошою альтернативою фургонам. При цьому вибір автомобільного тенту вимагає правильного підходу — тоді він прослужить не менше 7-10 років.
Для чого потрібний тент на авто
Основна функція конструкцій тентів — захисна, оскільки вони запобігають попаданню дощу, сніги в кузов автомобіля або в напівпричіп, тим самим перешкоджаючи псуванню товару, що перевозиться, сировини і матеріалів. У тентованому транспортному засобі продукція захищена не лише від дії атмосферних опадів, але і від розкрадання і цікавих поглядів (що особливо важливе для перевезення у військових автомобілях ЗІЛ, МАЗ, ДАФ). Фактично, тент виконує роль «стаціонарною» даху і стін, але його функціонал на цьому не обмежується.
Інші функції тенту:
- тент забезпечує зручне вантаження-вивантаження вантажу і, залежно від призначення транспортного засобу, може мати різну конструкцію (наприклад, напівпричепи випускаються з дахом зрушення, з тентом-мішком або шторою);
- при проходженні митних процедур конструкція тенту повинна забезпечувати цілісність вантажу після огляду і пломбування (у такому разі використовується митний трос);
- брендований тент служить рекламним носієм, виконуючи інформаційну і PR- функцію;
- клапани, вікна і інші елементи забезпечують зручність використання транспорту і додатковий функціонал (наприклад, при перевезенні людей);
- тент на військову техніку служить засобом маскування за рахунок підбору тканини захисного або іншого камуфлюючого кольору.
Перед тим, як вибрати автомобільні чохли, бажано сформулювати клієнтські вимоги до функціонала і викласти в заявці на виробництво тенту.
Види автомобільних тентів
Конструктивні особливості тенту залежать від специфіки виду транспорту, для якого він виготовляється, і від особливостей його експлуатації. Які автомобільні чохли вибрати на напівпричіп або фургон:
- тент з дахом зрушення, який зрушується у бік кабіни, відкриваючи доступ в кузов згори, що важливо при використанні техніки крану для вантаження або вивантаження (також витягнути товар можна через задні двері або клапан, не зрушуючи дах);
- бічний тент-штора зрушується тільки з довгого боку (одній або обох), що зручно при розвантаженні довгомірних вантажів (наприклад, дощок або гіпсокартону) і при використанні вилкового навантажувача для завантаження на палетах;
- тент-мішок — цілісний чохол, який при розвантаженні зрушується у напрямі кабіни, забезпечуючи доступ до вантажу як з боків, так і згори.
Окремо слід виділити накриття тентів на спецтехніку: зерновози, щебневозы, контейнеровози, самоскиди та ін. В деяких випадках вони кріпляться згори за допомогою шнура, а інший тип чохлів надівається на індивідуально виготовлений каркас. Приміром, для зерновоза можна купити тенти в наступних конфігураціях:
- звичайні прямокутні накидки-накриття, які накривають кузов тільки згори;
- тент з кутами, який закриває кузов згори і частково з боків;
- тенти із спеціальною кишенею під трубу для завантаження з бункера-накопичувача або зерномета.
При замовленні тенту на пікап можна вибрати одну з двох конструкцій:
- запона, яка закриває кузов пікапа згори, захищаючи вантаж від опадів;
- накидка тенту на каркас, що збільшує корисну висоту вантажного відсіку.
На що слід звернути увагу при виборі автомобільного тенту
Розмір
Тент для вантажних автомобілів і пікапів виготовляється за індивідуальним проектом з приміркою на конкретний автомобіль. Це забезпечує щільне прилягання до кузова або каркаса, відсутність парусності при перевезеннях і інші експлуатаційні переваги, у тому числі і довговічність. Наприклад, при індивідуальному виготовленні тенту в місцях контакту з каркасом передбачається підсилювач (подвійний шар тканини), що нівелює тертя об метал і збільшує термін служби чохла. Для стандартних «Газелей» можна замовити вже готові тенти без примірки. Вони підходять для авто з платформою 317 см і заввишки 155 см.
Матеріал
Основним матеріалом для виготовлення тенту для авто являється ПВХ-тканина, яка відрізняється експлуатаційними і технологічними властивостями, що походять:
- не пропускає вологу і не вбирає її при тривалому контакті;
- відрізняється стійкістю при контакті з бензином та іншими нафтопродуктами, спиртами та ін.;
- добре відмивається від бруду, технічної олії;
- може експлуатуватися на відкритому повітрі при температурах від – 30 до +70 °С;
- добре чинить опір стиранню, розриву;
- випускається в широкому діапазоні щільності (для тентів застосовуються матеріали від 600 до 900 г/м2);
- ПВХ-тканина щільністю 600 г/м2 має термін служби від 7 років і вище (залежно від основи та інших характеристик);
- добре зварюється при нагріві, що дає можливість виготовляти накриття різної конфігурації і ремонтувати пошкоджені ділянки.
Такі характеристики забезпечуються особливою технологією виготовлення ПВХ-тканини. Вона має тканинну основу з ниток (поліестер, нейлон, лавсан), покриту полівінілхлоридом. Від щільності переплетення, виду ниток, товщини ПВХ, виду технологічних добавок залежить щільність і довговічність матеріалу, а також його вартість.
Ціна
Тент на авто як вибрати за ціною? Вартість такої продукції розраховується індивідуально для кожного проекту і залежить від типу ПВХ-тканини, витрати матеріалу з урахуванням запасів на шви, посилення, від кількості і якості фурнітури, трудомісткості виготовлення і термінів виконання замовлення. Наприклад, накриття тенту на напівпричіп з корейської тканини щільністю 650 г/м2 обійдеться приблизно в 25,5 тис. грн, а такий же варіант, але з посиленого європейського ПВХ-матеріалу — 29,5 тис. грн